// API callback
related_results_labels_thumbs({"version":"1.0","encoding":"UTF-8","feed":{"xmlns":"http://www.w3.org/2005/Atom","xmlns$openSearch":"http://a9.com/-/spec/opensearchrss/1.0/","xmlns$blogger":"http://schemas.google.com/blogger/2008","xmlns$georss":"http://www.georss.org/georss","xmlns$gd":"http://schemas.google.com/g/2005","xmlns$thr":"http://purl.org/syndication/thread/1.0","id":{"$t":"tag:blogger.com,1999:blog-5967212491787425602"},"updated":{"$t":"2019-08-31T18:50:06.617+02:00"},"category":[{"term":"refleksyjnie"},{"term":"samorozwój"},{"term":"motywacja"},{"term":"slider"},{"term":"zdrowe odżywianie"},{"term":"przepisy"},{"term":"kulinarnie"},{"term":"aktywność fizyczna"},{"term":"samoocena"},{"term":"tygodnik"},{"term":"relacje"},{"term":"samoakceptacja"},{"term":"szczęście"},{"term":"aktywnie"},{"term":"kompleksy"},{"term":"pielęgnacja włosów"},{"term":"cheap'n'good"},{"term":"koktajl"},{"term":"włosowa aktualizacja"},{"term":"związki"},{"term":"podsumowanie roku"},{"term":"postanowienia"},{"term":"tag"},{"term":"włosy"},{"term":"ćwiczenia"},{"term":"antyperspirant"},{"term":"garnier"},{"term":"olej arganowy"},{"term":"podsumowanie miesiąca"},{"term":"recenzje"},{"term":"strój dnia"},{"term":"sukces"},{"term":"szampon"},{"term":"zdrowie"},{"term":"ziaja"},{"term":"świeży sok"},{"term":"aktualna pielęgnacja twarzy"},{"term":"bebeauty"},{"term":"chcętoprzeżyć"},{"term":"ewa chodakowska"},{"term":"foodbook"},{"term":"jak żyć piękniej"},{"term":"katalogmarzeń"},{"term":"klasyka dla smyka"},{"term":"krem do rąk"},{"term":"marzenia"},{"term":"podróże"},{"term":"płyn micelarny"},{"term":"rozdanie"},{"term":"sd"},{"term":"skrzyp szwedzki"},{"term":"slow life"},{"term":"smoothie"},{"term":"stylizacja"},{"term":"sylveco"},{"term":"vitamex-farm"},{"term":"wakacje"},{"term":"warszawa"},{"term":"akcja blogerska"},{"term":"akcja dla blogerów"},{"term":"alterra"},{"term":"barry m"},{"term":"bell"},{"term":"bingospa"},{"term":"blogerskie podsumowanie"},{"term":"ciucholand"},{"term":"dietetyczne"},{"term":"eveline"},{"term":"filtr"},{"term":"fit"},{"term":"fitkola"},{"term":"gofry z tostera"},{"term":"instagram"},{"term":"jesień"},{"term":"kalendarz aktywności"},{"term":"korektor pod oczy"},{"term":"kosmetyczni ulubieńcy"},{"term":"link party"},{"term":"love2mix"},{"term":"makijaż"},{"term":"masło orzechowe"},{"term":"minimalizm"},{"term":"miłość"},{"term":"odkrywamy blogosferę"},{"term":"paznokcie"},{"term":"pozytywne myślenie"},{"term":"sh"},{"term":"siemię lniane"},{"term":"skalpel"},{"term":"skąd czerpać siłę"},{"term":"slow food"},{"term":"spotkanie blogerów"},{"term":"suplement diety"},{"term":"szczęśliwe życie"},{"term":"wdzięczność"},{"term":"wewnętrzna siła"},{"term":"wyniki rozdania"},{"term":"zdjęcia"},{"term":"zimowe wyprzedaże"},{"term":"śmieciowe żarcie"},{"term":"śniadanie"},{"term":"żel pod prysznic"},{"term":"10 przykazań pacjenta"},{"term":"100 rzeczy za które kocham swoje ciało"},{"term":"2016"},{"term":"2017"},{"term":"31 sierpnia"},{"term":"4 long lashes"},{"term":"Bałtyk"},{"term":"Bednarek"},{"term":"Boże Narodzenie"},{"term":"Isana"},{"term":"a+e"},{"term":"aa sun"},{"term":"adidas"},{"term":"akceptacja innych"},{"term":"aleppo"},{"term":"alfaparf"},{"term":"altamoda"},{"term":"ananas"},{"term":"annabelle minerals"},{"term":"apart"},{"term":"autumn"},{"term":"babska solidarność"},{"term":"babydream"},{"term":"balsam do opalania"},{"term":"batiste"},{"term":"bb cream"},{"term":"bershka"},{"term":"bezdomni"},{"term":"biały jeleń"},{"term":"biedronka"},{"term":"bieg z przeszkodami"},{"term":"bielenda"},{"term":"biovax"},{"term":"biżuteria"},{"term":"biżuteryjna sroczka"},{"term":"black friday"},{"term":"blogosfera"},{"term":"blogowigilia"},{"term":"brak czasu"},{"term":"buraki"},{"term":"bój się i rób"},{"term":"błyszczyk"},{"term":"calzedonia"},{"term":"cele"},{"term":"cessna"},{"term":"challenge"},{"term":"charytatywne"},{"term":"cheatmeal"},{"term":"chi"},{"term":"ciasto owsiane"},{"term":"cienie"},{"term":"cień do powiek"},{"term":"co złego jest w podsumowaniu roku"},{"term":"comfort food"},{"term":"crossfit"},{"term":"czarne mydło"},{"term":"czego jeszcze o mnie nie wiecie"},{"term":"czy marzenia mogą być złe"},{"term":"czy warto ćwiczyć jesienią"},{"term":"daj herbatę"},{"term":"daktyle"},{"term":"dekalog pacjenta"},{"term":"demakijaż"},{"term":"dermogal"},{"term":"dezodorant"},{"term":"dobre bo polskie"},{"term":"dorosłość"},{"term":"dready"},{"term":"dzień kobiet"},{"term":"dziwne poglądy blogerów"},{"term":"editt"},{"term":"ekstrakt z miodu"},{"term":"emocje"},{"term":"energia"},{"term":"energia do życia"},{"term":"equilibra"},{"term":"eveline 8w1"},{"term":"eyeliner"},{"term":"f\u0026f"},{"term":"fa"},{"term":"fast food"},{"term":"festiwal blogerów"},{"term":"film"},{"term":"firmoo"},{"term":"fit ciasto z kremem i galaretką"},{"term":"fit ciasto z malinami"},{"term":"fit pizza"},{"term":"fit placki z selera"},{"term":"fit sernik"},{"term":"flos-lek"},{"term":"fotomiesiąc"},{"term":"gal"},{"term":"garnier neo"},{"term":"gdynia"},{"term":"gdzie dobrze i tanio zjeść w Wiedniu"},{"term":"gdzie dobrze zjeść w warszawie"},{"term":"goody"},{"term":"green smoothie"},{"term":"halloween"},{"term":"hean"},{"term":"helena rubinstein"},{"term":"higiena intymna"},{"term":"hipoalergiczny"},{"term":"hobby"},{"term":"ibex"},{"term":"ibexaero"},{"term":"ichtiwegetarianizm"},{"term":"imbir"},{"term":"indywidualność"},{"term":"intimissimi"},{"term":"jaguar"},{"term":"jak przetrwać święta"},{"term":"jak zarabiać na blogu"},{"term":"jak zmotywować się do ćwiczeń"},{"term":"jak zostałam wielką blogerką"},{"term":"jak zrobić sobie dobrze"},{"term":"jarmuż"},{"term":"jedwab"},{"term":"joanna"},{"term":"kakao"},{"term":"kamil bednarek"},{"term":"kariera"},{"term":"karite"},{"term":"kasza jaglana"},{"term":"kawa"},{"term":"kawowy"},{"term":"killer"},{"term":"kobieca siła"},{"term":"kobiece miejsce spotkań"},{"term":"kobiecość"},{"term":"kocham jesień"},{"term":"kolekcja"},{"term":"koncert"},{"term":"kosmetyczna studnia"},{"term":"kosmetyczna studnia od kuchni"},{"term":"kosmetyczni ulubieńcy jesieni"},{"term":"kosmetyki w kapsułkach"},{"term":"kreatywność"},{"term":"kulinarne diy"},{"term":"kurki w sosie śmietanowym"},{"term":"l-bifidus"},{"term":"lakiery do paznokci"},{"term":"laminowanie"},{"term":"lano-krem"},{"term":"lato"},{"term":"legal cake"},{"term":"legalne ciasto"},{"term":"lenistwo"},{"term":"letnie ciasto"},{"term":"liście manuka"},{"term":"lotwidokowy"},{"term":"loveandgreatshoes"},{"term":"lęk przez zmianami"},{"term":"magiczne miejsce"},{"term":"maliny"},{"term":"manikiur"},{"term":"marchew"},{"term":"maseczka oczyszczająca"},{"term":"masło do ciała"},{"term":"masło shea"},{"term":"media"},{"term":"mel b"},{"term":"mel b workout"},{"term":"michał szpak"},{"term":"miesięcznik"},{"term":"miętowy"},{"term":"motywacja do ćwiczeń"},{"term":"mrs potters"},{"term":"muffinki"},{"term":"mustdo"},{"term":"muzyczne hity"},{"term":"muzyka"},{"term":"mydło naturalne"},{"term":"nail tek"},{"term":"naiwność"},{"term":"napady głodu"},{"term":"napój imbirowy"},{"term":"naturalna pielęgnacja"},{"term":"naturalne kosmetyki"},{"term":"nauka"},{"term":"nazwa bloga"},{"term":"negatywna wizualizacja"},{"term":"nick vujic"},{"term":"nie kupuj adoptuj"},{"term":"niedoskonałości"},{"term":"niezależność"},{"term":"niska samoocena"},{"term":"nowe blogi"},{"term":"nowy rok"},{"term":"nożyczki dla leworęcznych"},{"term":"nożyczki fryzjerskie"},{"term":"nude"},{"term":"o mnie"},{"term":"okulary"},{"term":"olej rycynowy"},{"term":"olejek pod prysznic"},{"term":"olejowanie paznokci"},{"term":"on-line"},{"term":"one love sound fest"},{"term":"original source"},{"term":"owsiane ciasteczka"},{"term":"owsianka"},{"term":"pasja"},{"term":"pasta"},{"term":"pastelowy"},{"term":"pasztet"},{"term":"pasztet z pieczarek"},{"term":"paznokciowa aktualizacja"},{"term":"październik"},{"term":"peanut butter"},{"term":"peeling do ciała"},{"term":"peeling enzymatyczny"},{"term":"pharmaceris"},{"term":"pielęgnacja twarzy"},{"term":"pielęgnacja ust"},{"term":"pizza"},{"term":"pokochaj siebie"},{"term":"pomaganie innym"},{"term":"pomoc"},{"term":"poprawa humoru"},{"term":"poradnik"},{"term":"portale społecznościowe"},{"term":"porównywanie się do innych"},{"term":"postanowienia noworoczne"},{"term":"praca"},{"term":"problemy"},{"term":"produktywność"},{"term":"prywatność"},{"term":"przestań się ze sobą pierdolić"},{"term":"przyjaźń"},{"term":"płukanka"},{"term":"recenzja"},{"term":"reggae"},{"term":"relacja"},{"term":"revalid"},{"term":"runmageddon"},{"term":"runmageddon intro"},{"term":"rzeczy które warto zrobić na wiosnę"},{"term":"róż do policzków"},{"term":"samokontrola"},{"term":"samopoczucie"},{"term":"savon noir"},{"term":"sałatka grecka"},{"term":"secondhand"},{"term":"seebloggers"},{"term":"seebloggers 2017"},{"term":"seks"},{"term":"seler"},{"term":"sernik"},{"term":"sesja zdjęciowa"},{"term":"shit eating"},{"term":"siła do życia"},{"term":"siła i charakter"},{"term":"siłownia"},{"term":"social media"},{"term":"sok"},{"term":"sok jabłkowy"},{"term":"sok z buraków"},{"term":"sok z pomarańczy"},{"term":"soraya"},{"term":"spełnienie"},{"term":"spotkanie blogerek"},{"term":"społeczeństwo"},{"term":"sprawdzone rady"},{"term":"squat challenge"},{"term":"starość"},{"term":"strach"},{"term":"stres"},{"term":"strzelnica"},{"term":"substytuty"},{"term":"suchy szampon"},{"term":"surówka piękności"},{"term":"sylwester"},{"term":"szczotka"},{"term":"szczotka z naturalnego włosia dzika"},{"term":"szminka"},{"term":"szorty"},{"term":"sól do kąpieli"},{"term":"słonecznik"},{"term":"służba zdrowia"},{"term":"tangle teezer"},{"term":"tanie kosmetyki"},{"term":"the best of 2013"},{"term":"toksyczna miłość"},{"term":"tolerancja"},{"term":"trądzik"},{"term":"tusz do rzęs"},{"term":"urodziny"},{"term":"vichy"},{"term":"warsaw fashion weekend"},{"term":"wartości odżywcze"},{"term":"wedel"},{"term":"wegański pasztet"},{"term":"wet n wild"},{"term":"wewnętrzny spokój"},{"term":"what's up"},{"term":"wibo"},{"term":"wiedeń w jeden dzień"},{"term":"wielkanoc"},{"term":"wolność"},{"term":"wrażliwość"},{"term":"wrzesień"},{"term":"wygrana"},{"term":"wymówka"},{"term":"wyprzedaż"},{"term":"wyszukiwane słowa kluczowe"},{"term":"wścibscy sąsiedzi"},{"term":"zabawne fakty"},{"term":"zakupy"},{"term":"zaskórniki"},{"term":"zasłużony odpoczynek"},{"term":"zaufanie"},{"term":"zazdrość"},{"term":"zmiana nazwy"},{"term":"zmywacz"},{"term":"znana blogerka"},{"term":"zupa"},{"term":"zupa paprykowa"},{"term":"zwierzęta"},{"term":"złoty łańcuch"},{"term":"złość"},{"term":"śmierć"},{"term":"świąteczne przygotowania"},{"term":"święta"},{"term":"święto blogerów"},{"term":"święto blogów"},{"term":"żel"},{"term":"żel do twarzy"},{"term":"żel-krem"},{"term":"życiowa równowaga"},{"term":"życiowe zmiany"},{"term":"życzenia noworoczne"}],"title":{"type":"text","$t":"                   Fitkola"},"subtitle":{"type":"html","$t":""},"link":[{"rel":"http://schemas.google.com/g/2005#feed","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/fitkola.blogspot.com\/feeds\/posts\/default"},{"rel":"self","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/5967212491787425602\/posts\/default\/-\/pozytywne+my%C5%9Blenie?alt=json-in-script\u0026max-results=6"},{"rel":"alternate","type":"text/html","href":"https:\/\/fitkola.blogspot.com\/search\/label\/pozytywne%20my%C5%9Blenie"},{"rel":"hub","href":"http://pubsubhubbub.appspot.com/"}],"author":[{"name":{"$t":"Nikolina"},"uri":{"$t":"http:\/\/www.blogger.com\/profile\/04461341895886155093"},"email":{"$t":"noreply@blogger.com"},"gd$image":{"rel":"http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail","width":"32","height":"18","src":"https:\/\/3.bp.blogspot.com\/-Dm62FWXEj_U\/VBcYV1lSCRI\/AAAAAAAAFNc\/E8RFZIlvHDQ\/s151\/mi.jpg.jpg"}}],"generator":{"version":"7.00","uri":"http://www.blogger.com","$t":"Blogger"},"openSearch$totalResults":{"$t":"2"},"openSearch$startIndex":{"$t":"1"},"openSearch$itemsPerPage":{"$t":"6"},"entry":[{"id":{"$t":"tag:blogger.com,1999:blog-5967212491787425602.post-5325216372772450663"},"published":{"$t":"2018-03-23T10:34:00.001+01:00"},"updated":{"$t":"2018-03-23T10:51:38.817+01:00"},"category":[{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"energia do życia"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"motywacja"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"pozytywne myślenie"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"refleksyjnie"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"samorozwój"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"skąd czerpać siłę"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"slider"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"spełnienie"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"szczęśliwe życie"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"wewnętrzna siła"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"wewnętrzny spokój"}],"title":{"type":"text","$t":"Energia do życia. Jak ją odzyskać?"},"content":{"type":"html","$t":"\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EOstatnio zdradziłam Ci swoje pierwsze cztery lifehacki na szczęśliwe życie - \u003Ca href=\"http:\/\/fitkola.blogspot.com\/2018\/03\/skad-czerpac-sie-do-zycia-cz-i.html\"\u003Eklik\u003C\/a\u003E. Sposoby na to, by zaczynać każdy kolejny dzień z wielkim uśmiechem na twarzy zarówno \"pomimo\" jak i \"dzięki\" różnym życiowym doświadczeniom i okolicznościom. Jeżeli jednak czujesz niedosyt, a w Twojej głowie wciąż pojawia się pytanie:\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cul style=\"text-align: left;\"\u003E\u003C\/ul\u003E\u003Cul\u003E\u003Cli\u003ESkąd czerpać siłę? \u003C\/li\u003E\u003C\/ul\u003E\u003Cul\u003E\u003Cli\u003EJak znaleźć energię do życia?\u003C\/li\u003E\u003C\/ul\u003E\u003Cul\u003E\u003Cli\u003EJak przestać narzekać i zacząć cieszyć się życiem?\u0026nbsp;\u003C\/li\u003E\u003C\/ul\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: left;\"\u003E... to zapraszam Cię na drugi wpis o tej tematyce :). \u003C\/div\u003E\u003Ch3 style=\"text-align: left;\"\u003E\u0026nbsp;\u003C\/h3\u003E\u003Ch3 style=\"text-align: center;\"\u003ENie przypisuj sobie zbyt dużej sprawczości\u0026nbsp;\u003C\/h3\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: left;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EMyślę, że większości z nas siła kojarzy się z poczuciem kontroli i sprawczością. I oczywiście jest w tym sporo prawdy. W końcu same możemy być tym słynnym sterem, żeglarzem i okrętem. Same decydujemy, gdzie w danej chwili jesteśmy, kto nam towarzyszy i czym się zajmujemy. Są jednak rzeczy, na które nie mamy absolutnie żadnego wpływu albo mamy naprawdę niewielki. Są to przede wszystkim sytuacje losowe - wypadek, choroba, śmierć, czyli tak naprawdę TOP 3 zdarzeń, na myśl o których mamy gęsią skórkę. W momencie, kiedy przestaniemy sobie przypisywać zbyt dużą sprawczość i powiemy sobie szczerze \"To, co robię jest wystarczające\", przestaniemy się również za te rzeczy obwiniać. To najtrudniejsza i jednocześnie najbardziej wartościowa praca domowa do odrobienia. Warto się do niej przyłożyć nie tylko dla nas samych, ale również dla naszych bliskich. Ulga, spokojniejsze głowa i serce gwarantowane.\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/4.bp.blogspot.com\/-ZgHEKnXIN3o\/WrTJJnExxMI\/AAAAAAAAHgI\/HLjcffMQQkgMMTna0Pa31i8cHD_O-ysxwCLcBGAs\/s1600\/energia-do-zycia-jak-ja-odzyskac.jpg\" imageanchor=\"1\" style=\"margin-left: 1em; margin-right: 1em;\"\u003E\u003Cimg border=\"0\" data-original-height=\"639\" data-original-width=\"960\" src=\"https:\/\/4.bp.blogspot.com\/-ZgHEKnXIN3o\/WrTJJnExxMI\/AAAAAAAAHgI\/HLjcffMQQkgMMTna0Pa31i8cHD_O-ysxwCLcBGAs\/s1600\/energia-do-zycia-jak-ja-odzyskac.jpg\" \/\u003E\u003C\/a\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: center;\"\u003E\u003Cspan style=\"font-size: x-small;\"\u003EFot. Mikołaj Sumiński. \/ MUA Marlena Markowska\u003C\/span\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch3 style=\"text-align: center;\"\u003E\u0026nbsp;\u003C\/h3\u003E\u003Ch3 style=\"text-align: center;\"\u003EWystawiaj się na próby\u0026nbsp;\u003C\/h3\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: left;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003ETo, że każdy z nas ma jakieś lęki i obawy to jedna sprawa. To, co z nimi robimy to druga. Jak zwykle mamy dwa klasyczne rozwiązania - zamieść je pod dywan i udawać, że wcale ich tam nie ma albo przepracować. Zawsze wybieram numer dwa. Powiem Ci szczerze, że jeszcze do niedawna bałam się w zasadzie wszystkiego, co nowe. Tego, czego nie mogłam w 100% przewidzieć i zaplanować. A nie da się ukryć, że jest sporo takich sytuacji, których kalendarz nie jest w stanie uwzględnić. Wcześniej każde niezapowiedziane BOOOM!\u0026nbsp; oznaczało moje wycofanie i rezygnację. Możliwe, że dzięki temu czułam się spokojna i bezpieczna, ale na pewno nie byłam spełniona, zadowolona z siebie i życia. A na pewno nie tak jak jestem teraz.\u0026nbsp; Brak satysfakcji sprawił, że postanowiłam działać pomimo lęku. I Ciebie zachęcam do tego samego. Jeżeli czegoś się boisz, nie poświęcaj swojego czasu i energii na walkę z tym stanem. To nie ma sensu. Po prostu bój się i rób. Więcej na temat oswajania lęku przeczytasz w jednym z moich wcześniejszych wpisów - o \u003Ca href=\"http:\/\/fitkola.blogspot.com\/2017\/06\/boj-sie-i-rob.html\"\u003Etutaj.\u003C\/a\u003E \u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch3 style=\"text-align: center;\"\u003EBądź kobietą, którą chciałabyś mieć za przyjaciółkę\u0026nbsp;\u003C\/h3\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: left;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EBrzmi banalnie, prawda?\u0026nbsp; Ale chyba nie ma bardziej zawistnej społeczności od kobiecej. W sumie to bardzo dziwne. Czujemy podobnie, mamy podobną wrażliwość. Wchodzimy w te same role (np. bycie matką), a mimo to często na dzień dobry traktujemy się jak swoich największych wrogów. Odpowiada Ci taki układ? Spoko, ale pamiętaj, że jeżeli zachowujesz się jak kawał jędzy, to dostaniesz to samo od innych, być może z nawiązką. To, do czego bardzo chciałabym Cię zachęcić to wyłamanie się z tego bezsensownego schematu i wspieranie innych kobiet w ich dążeniach. Otwarte komplementowanie babeczek, nawet tych obcych. Inspirowanie się tymi obrotnymi zamiast zazdroszczenia im. Niech dobra energia krąży! :)\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Ch3 style=\"text-align: center;\"\u003EWyznaczaj sobie pozytywne cele\u0026nbsp;\u0026nbsp;\u003C\/h3\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: left;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EPozytywne cele to te będące marzeniami :). Tym razem niech nie będą to rzeczy, które skrupulatnie zapisujesz w swoim plannerze turboproduktywności, rzeczy wymagające Twojego ogromnego zaangażowania. Niech to będzie wakacyjny wyjazd, który śni Ci się każdej nocy, spotkanie z kumpelą, które nie wiedzieć czemu przekładałaś już dobre sto razy albo kolacja w świetnej knajpie, na którą Cię stać, ale dotychczas po prostu na sobie dziadowałaś $.\u0026nbsp; To może być mała albo wielka rzecz. Dobra książka, cholernie kaloryczny deser na mieście albo nieprzyzwoicie długa kąpiel. Lot do Amsterdamu albo do najbliższego monopolowego po butelkę najlepszego wina. \u003Cb\u003EWhatever makes you happy, just do it, Kobieto!\u003C\/b\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cb\u003EAle zaraz, zaraz, nie uciekaj mi jeszcze. Podobno za darmo można dostać tylko w mordę, więc żeby nie było, że naprodukowałam się dla Ciebie za darmo, czekam na Twoje sposoby na życiowy power i latanie po suficie. No nie bądź sknera, zdradź mi je w komentarzu pod postem :)).\u0026nbsp;\u0026nbsp;\u003C\/b\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: center;\"\u003E\u003Cb\u003EŚciskam!\u003C\/b\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: center;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003C\/div\u003E"},"link":[{"rel":"replies","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/fitkola.blogspot.com\/feeds\/5325216372772450663\/comments\/default","title":"Komentarze do posta"},{"rel":"replies","type":"text/html","href":"https:\/\/fitkola.blogspot.com\/2018\/03\/energia-do-zycia-jak-ja-odzyskac.html#comment-form","title":"Komentarze (6)"},{"rel":"edit","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/5967212491787425602\/posts\/default\/5325216372772450663"},{"rel":"self","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/5967212491787425602\/posts\/default\/5325216372772450663"},{"rel":"alternate","type":"text/html","href":"https:\/\/fitkola.blogspot.com\/2018\/03\/energia-do-zycia-jak-ja-odzyskac.html","title":"Energia do życia. Jak ją odzyskać?"}],"author":[{"name":{"$t":"Nikolina"},"uri":{"$t":"http:\/\/www.blogger.com\/profile\/04461341895886155093"},"email":{"$t":"noreply@blogger.com"},"gd$image":{"rel":"http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail","width":"32","height":"18","src":"https:\/\/3.bp.blogspot.com\/-Dm62FWXEj_U\/VBcYV1lSCRI\/AAAAAAAAFNc\/E8RFZIlvHDQ\/s151\/mi.jpg.jpg"}}],"media$thumbnail":{"xmlns$media":"http://search.yahoo.com/mrss/","url":"https:\/\/4.bp.blogspot.com\/-ZgHEKnXIN3o\/WrTJJnExxMI\/AAAAAAAAHgI\/HLjcffMQQkgMMTna0Pa31i8cHD_O-ysxwCLcBGAs\/s72-c\/energia-do-zycia-jak-ja-odzyskac.jpg","height":"72","width":"72"},"thr$total":{"$t":"6"}},{"id":{"$t":"tag:blogger.com,1999:blog-5967212491787425602.post-2452665088888481201"},"published":{"$t":"2018-03-19T07:59:00.000+01:00"},"updated":{"$t":"2018-04-02T14:08:51.693+02:00"},"category":[{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"energia"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"motywacja"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"pozytywne myślenie"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"refleksyjnie"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"samorozwój"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"siła do życia"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"skąd czerpać siłę"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"slider"},{"scheme":"http://www.blogger.com/atom/ns#","term":"wewnętrzna siła"}],"title":{"type":"text","$t":"Skąd czerpać siłę do życia?"},"content":{"type":"html","$t":"\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EWpisuję w wyszukiwarkę hasło: \"\u003Cb\u003Eskąd czerpać siłę do życia?\u003C\/b\u003E\" i w zaledwie 0,60 sekundy wyskakuje mi 1 460 000 źródeł o tej tematyce. Co gorsza, wcale mnie ta liczba nie dziwi.\u0026nbsp; W końcu bardzo często \u003Cb\u003Eczujemy się słabi\u003C\/b\u003E. Czasem nie dostrzegamy drzemiącej w nas mocy. A czasem rzeczywiście gubimy ją w codziennym biegu. Pozwalamy innym się z niej okradać. Nierzadko sami to robimy.\u0026nbsp;\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EMnie też zdarzają się gorsze momenty, ale szybko się po nich podnoszę. I myślę, że właśnie na tym polega życie. Nie chodzi w nim o to, żeby kurczowo trzymać się barierki w obawie przed upadkiem. Tylko o to, by obić tyłek setki razy i po każdej glebie otrzepać kolanka, podnieść się i\u0026nbsp; pójść dalej. Jak to zrobić? Ile ludzi, tyle sposobów, by tę siłę odzyskać. Pozwól, że podzielę się z Tobą moimi sposobami. Są proste, a przede wszystkim skuteczne. Jedyne czego potrzebujesz to chęć pracy nad sobą i konsekwencja. W sumie mam \u003Cb\u003E8 sprawdzonych lifehacków\u003C\/b\u003E, poprawiaczy nastroju, energetycznych dopalaczy - zwał jak zwał. Łap dziś ode mnie pierwsze cztery:\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/3.bp.blogspot.com\/-lZWVJzI8dAs\/Wq9bxXW17VI\/AAAAAAAAHfs\/NTEk9kZeU3oa0BHlOo1IeJPFpDNqkmoMACLcBGAs\/s1600\/skad-czerpac-sile-do-zycia.jpg\" imageanchor=\"1\" style=\"margin-left: 1em; margin-right: 1em;\"\u003E\u003Cimg border=\"0\" data-original-height=\"640\" data-original-width=\"960\" src=\"https:\/\/3.bp.blogspot.com\/-lZWVJzI8dAs\/Wq9bxXW17VI\/AAAAAAAAHfs\/NTEk9kZeU3oa0BHlOo1IeJPFpDNqkmoMACLcBGAs\/s1600\/skad-czerpac-sile-do-zycia.jpg\" \/\u003E\u003C\/a\u003E\u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: left;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: center;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Ch3\u003EZaakceptuj to, kim jesteś teraz\u003C\/h3\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EW obecnym kształcie. Z aktualną wagą , stanem zdrowia, zasobnością portfela, wykształceniem lub jego brakiem. I dopiero wtedy wprowadzaj zmiany. Nie ma sensu zmieniać się dla kogoś, kogo nie lubisz. Uwierz mi, że nienawiść jest kiepskim motorem napędowym. Możesz nazywać siebie \"grubą świnią\", zapieprzać na siłowni jak dziki osioł, trzymać czystą michę, zrobić niesamowitą formę i ...do końca życia tą \"świnią\" pozostać. Magiczna liczba na wadze ani odbicie w lustrze tego nie zmienią. To, co musi się zmienić to Twój sposób myślenia. To samo tyczy się pozostałych dziedzin życia. Możesz skończyć dwa kierunki studiów, zrobić doktorat, całe mnóstwo kursów doszkalających i dalej czuć się głupkiem. Dlatego zanim zaczniesz akcję: metamorfoza, powiedz sobie w myślach: \"Jestem spoko i właśnie dlatego biorę się za siebie\".\u0026nbsp;\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: center;\"\u003E\u003Ch3\u003ENie mów o siebie źle i nie ośmieszaj się w towarzystwie\u0026nbsp;\u003C\/h3\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: left;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EOdnoszę wrażenie, że kobiety przez większość czasu skupiają się na swojej rzekomej przeciętności i wszem i wobec ją manifestują. Zawsze mamy słabe wyniki w pracy, słabe zdrowie, związki, a nawet paznokcie. No nic tylko się położyć i pachnieć słabością. Wydaje mi się, że takie podejście ma dwie przyczyny. Po pierwsze, zbyt dużą wagę przywiązujemy do niepowodzeń. Robimy z nich ewenement na skalę światową, wierząc, że \"lepiej jak ja o tym opowiem niż ktoś inny miałby to zrobić za mnie i mnie publicznie ośmieszyć\". Po drugie, chorujemy na \"skromność\", a dokładniej mówiąc, jej błędne rozumienie. Bo skromnością nie jest kajanie się, robienie z siebie męczennicy czy życiowego nieudacznika. Nie jest nią również umniejszanie swojej wartości ani zasług. Ta prawdziwa skromność to umiejętność rozmawiania o swoich sukcesach bez jednoczesnego stawiania się ponad innymi. To jak, jesteś \"skromna\" czy skromna?\u003Cbr \/\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv class=\"separator\" style=\"clear: both; text-align: center;\"\u003E\u003Ca href=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-hlw5pAH4TA4\/Wq9dEo1G-xI\/AAAAAAAAHf4\/rSV_K-zQSkAVLC6CsFvWmK3USDlTgQlNgCLcBGAs\/s1600\/skad-czerpac-sile-do-zycia-fitkola.jpg\" imageanchor=\"1\" style=\"margin-left: 1em; margin-right: 1em;\"\u003E\u003Cimg border=\"0\" data-original-height=\"640\" data-original-width=\"960\" src=\"https:\/\/1.bp.blogspot.com\/-hlw5pAH4TA4\/Wq9dEo1G-xI\/AAAAAAAAHf4\/rSV_K-zQSkAVLC6CsFvWmK3USDlTgQlNgCLcBGAs\/s1600\/skad-czerpac-sile-do-zycia-fitkola.jpg\" \/\u003E\u003C\/a\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: center;\"\u003E\u003Cspan style=\"font-size: x-small;\"\u003E\u0026nbsp;Na zdjęciach z Dagą - \u003Ca href=\"http:\/\/www.socjopatka.pl\/\"\u003ESocjopatką\u003C\/a\u003E :). Fot. Bartosz Sobczak :)\u0026nbsp;\u003C\/span\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: center;\"\u003E\u003Cspan style=\"font-size: x-small;\"\u003E\u0026nbsp;\u003C\/span\u003E \u003C\/div\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: center;\"\u003E\u003Ch3\u003EDawaj sobie to, czego oczekujesz od innych\u0026nbsp;\u0026nbsp;\u003C\/h3\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: left;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EPrawda jest taka, że inni ludzie nie są od spełniania naszych oczekiwań. Choćby nie wiem jak się starali, nie są w stanie załatać ran, które nosimy głęboko w sercu. Nawet Twój ukochany mężczyzna nie będzie w stanie zapewnić Ci poczucia bezpieczeństwa, jeśli sama go sobie nie dasz, np. poprzez szacunek do swojego zdrowia czy budowanie poduszki finansowej. Z kolei komplementy zarówno obcych jak i bliskich nie sprawią, że się polubisz. One mogą co najwyżej poprawić Twoje samopoczucie. Na chwilę. To wszystko, czego potrzebujesz i o czym marzysz musi wyjść z Ciebie, z Twojego wnętrza. Inni\u0026nbsp; ludzie mogą tylko albo i aż Cię w tym wspierać.\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: left;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: center;\"\u003E\u003Ch3\u003ECzerp siłę ze wspomnień\u0026nbsp;\u003C\/h3\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: left;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: left;\"\u003EW gorszych momentach wspomnienia są najlepszą siłą napędową. Kiedy wydaje Ci się, że gorzej być nie może, to właśnie one sprawiają, że znowu stajesz na nogi i chce Ci się chcieć. Najlepsze źródła wspomnień to moim zdaniem:\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: left;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cul\u003E\u003Cli\u003ESłoik dobrych zdarzeń, do którego wrzucasz mini-karteczki, które w słabszy dzień przypominają Ci o beztroskich wakacjach, wygranym konkursie, usłyszanym od nieznajomego komplemencie czy motywującym do działania cytacie :) (więcej na temat magicznego słoika przeczytacie u Ani z bloga \u003Ca href=\"http:\/\/www.aniamaluje.com\/2012\/12\/jak-zatrzymac-szczesliwe-chwile.html\"\u003EAnia maluje\u003C\/a\u003E :))\u003C\/li\u003E\u003C\/ul\u003E\u003Cul\u003E\u003Cli\u003EKalendarz, ale nie taki w formie \"to-do list\", tylko taki, który jest zbiorem \"awesome things I've done\" z przypisaną im\u0026nbsp; konkretną datą, która sprawia, że wspomnienia są wiecznie żywe :) (pamięć bywa zawodna). \u003C\/li\u003E\u003C\/ul\u003E\u003Cul\u003E\u003Cli\u003EZdjęcia - w obecnych czasach zwłaszcza te umieszczone w mediach społecznościowych, bo niestety już mało kto wywołuje zdjęcia lub regularnie przegląda setki folderów na dysku. Dla mnie formę takiego publicznego albumu pełni instagram (kto nie obserwuje \u003Ca href=\"https:\/\/www.instagram.com\/fitkola\/\"\u003E@fitkola\u003C\/a\u003E, ten gapa! ;p). Uwielbiam po jakimś czasie wracać do tych wszystkich pięknych momentów, które jednym razem łapałam w pośpiechu, a drugim celebrowałam te chwile znacznie dłużej.\u0026nbsp; \u003C\/li\u003E\u003C\/ul\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: justify;\"\u003EWygląda na to, że znasz już moje pierwsze cztery sposoby na to, by odzyskać swój wewnętrzny power. Jeżeli intrygują Cię kolejne cztery, koniecznie zajrzyj tu do mnie w \u003Cb\u003Epiątek\u003C\/b\u003E, \u003Cb\u003E23 marca\u003C\/b\u003E, bo właśnie wtedy opublikuję drugą część tego wpisu :).\u003C\/div\u003E\u003Cbr \/\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: center;\"\u003E\u003Cb\u003ENiech moc będzie z Tobą,\u0026nbsp;\u003C\/b\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cdiv style=\"text-align: center;\"\u003E\u003Cb\u003Eściskam!\u0026nbsp; \u003C\/b\u003E\u003C\/div\u003E\u003Cul\u003E\u003C\/ul\u003E"},"link":[{"rel":"replies","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/fitkola.blogspot.com\/feeds\/2452665088888481201\/comments\/default","title":"Komentarze do posta"},{"rel":"replies","type":"text/html","href":"https:\/\/fitkola.blogspot.com\/2018\/03\/skad-czerpac-sie-do-zycia-cz-i.html#comment-form","title":"Komentarze (6)"},{"rel":"edit","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/5967212491787425602\/posts\/default\/2452665088888481201"},{"rel":"self","type":"application/atom+xml","href":"https:\/\/www.blogger.com\/feeds\/5967212491787425602\/posts\/default\/2452665088888481201"},{"rel":"alternate","type":"text/html","href":"https:\/\/fitkola.blogspot.com\/2018\/03\/skad-czerpac-sie-do-zycia-cz-i.html","title":"Skąd czerpać siłę do życia?"}],"author":[{"name":{"$t":"Nikolina"},"uri":{"$t":"http:\/\/www.blogger.com\/profile\/04461341895886155093"},"email":{"$t":"noreply@blogger.com"},"gd$image":{"rel":"http://schemas.google.com/g/2005#thumbnail","width":"32","height":"18","src":"https:\/\/3.bp.blogspot.com\/-Dm62FWXEj_U\/VBcYV1lSCRI\/AAAAAAAAFNc\/E8RFZIlvHDQ\/s151\/mi.jpg.jpg"}}],"media$thumbnail":{"xmlns$media":"http://search.yahoo.com/mrss/","url":"https:\/\/3.bp.blogspot.com\/-lZWVJzI8dAs\/Wq9bxXW17VI\/AAAAAAAAHfs\/NTEk9kZeU3oa0BHlOo1IeJPFpDNqkmoMACLcBGAs\/s72-c\/skad-czerpac-sile-do-zycia.jpg","height":"72","width":"72"},"thr$total":{"$t":"6"}}]}});