Noworoczne postanowienia :-)

Autorka: 18:59

Witam Was bardzo serdecznie w Nowym Roku!:-)

Pozwólcie,że najpierw przeproszę Was za swoją ''małą'' nieobecność w blogowym świecie wywołaną natłokiem obowiązków.Niestety,cały styczeń upłynie pod hasłem: STUDY HARD!

Po krótkim słowie wstępu,przejdźmy do sedna dzisiejszego postu,czyli noworocznych postanowień ;-).Zauważyłam,że wiele osób zarzeka się,iż takowych nie poczyniło.Wydaje mi się,że w dużym stopniu jest to objaw lęku przed porażką,a w szczególności przed poniesieniem jej na oczach innych. Świadomość,że naszym jedynym osiągnięciem był słomiany zapał ma bez wątpienia gorzki posmak.Kochani,wrzućmy na luz i nauczmy się dystansu do nas samych,zaakceptujmy nasze słabości i niedociągnięcia,a wszystko stanie się prostsze :-).Jeżeli o mnie chodzi,to absolutnie nie boli mnie fakt,że każdego roku przynajmniej jedno z moim postanowień nie zostało zrealizowane.Ba,szczerze się z tego śmieję ;-).Jednakże zdaję sobie sprawę z tego,że są osoby,u których ten fakt jest powodem frustracji.Oczywiście jest ona w pełni uleczalna :-).Wystarczy przeanalizować swoje dotychczasowe postanowienia-nie powierzchownie,lecz z dokładnością szwajcarskiego zegarka.Zadajmy sobie pytania:Czy nie wymagaliśmy od siebie rzeczy nieosiągalnych bądź wymagających dłuższego okresu czasu?Czy realizowanie danego postanowienia nie było dla nas przykrym obowiązkiem? Jeżeli na któreś z pytań odpowiedzieliście twierdząco,zastosujcie metodę małych kroczków.Bądźcie cierpliwi,bo z pozoru niedostrzegalny postęp może być kluczem do sukcesu!:-)

Poniżej załączam moje zdrowotno-kosmetyczne postanowienia (te osobiste zostawię dla siebie ;-):


Jeżeli macie ochotę podzielić się ze mną swoimi postanowienia,to bardzo proszę o zamieszczenie ich w komentarzu pod postem ;-).

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!:-)
Pozdrawiam serdecznie :-),
-wulkan_energii

ZOBACZ TAKŻE

12 komentarze

 1. Świetny wstęp :) Też jestem zdania, że metoda małych kroczków to jest to ;) U mnie tak było właśnie z ćwiczeniem. Na początku nienawidziłam, a teraz na koniec czuje tylko i wyłącznie miłe zmęczenie i dziwną pozytywną dodatkową energię ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję!:-) Mam nadzieję,że i ja przekonam się do ćwiczeń :-).

  OdpowiedzUsuń
 3. 2 postanowienie jest takie same jak u mnie:)
  Witam kolezanke z Malinowego Klubu :) Obserwuje i zapraszam do mnie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej!:-) W takim razie trzymam kciuki za nasze chillowanie!:-) Dzięki ;-).

   Usuń
 4. pozdrawiam Malinową Klubowiczkę :) dodaje do obserwowanych i zapraszam do siebie :)
  Malinowy Klub łączy!!:)

  OdpowiedzUsuń
 5. NIe, to nie jest strach przed porażką. Najzwyczajniej uważam, że czas na zmiany przychodzi wtedy, gdy tego potrzebujemy. A gdy już jest to poczucie, trzeba zmienić to coś od razu, a nie odkładać do nowego roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tym,że tego typu zmiany nie zachodzą samoistnie.Ktoś tą lawinę zmian musi napędzić ;-).Całkowicie zgadzam się z tym,że nie należy nic odkładać na przyszłość.Trzeba działać tu i teraz!:-)

   Usuń
 6. ja bym sobie chetnie postudiowała
  witam malinowa kolezanke i dolaczam do obserwujacych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach,mam nadzieję,że za kilka lat też tak będę mówić ;-). Dziękuję,bardzo mi miło!:-)

   Usuń
 7. Życzę Ci spełnienia wszystkich postanowień i determinacji. Dasz radę dziewczyno:):) Pozdrawiam Malinową koleżankę i również chętnie dodaję do obserwowanych:) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie!:-) Pozdrawiam bardzo ciepło!:D

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz!:-)