Savon noir dostałam od TŻ-a :*, więc nie orientuję się co do ceny ani dostępności produktów tej konkretnej firmy. Czarne mydło kosztuje przeciętnie 10-15zł/100g, przy czym zazwyczaj dostaniemy je w większej objętości: 150-300g. Można zakupić je przede wszystkim w sklepach stacjonarnych i internetowych z naturalnymi kosmetykami.
Pojemność: 200g
Wydajność: niesamowicie wysoka! :)
Konsystencja: przypomina rozrzedzony smar w zielono-złotym kolorze ;)
Zapach: intensywny i naturalny. Osobiście w pełni go akceptuję, ale wiem, że wiele osób na niego narzeka. A czego tu się spodziewać po naturalnym produkcie? Zapachu chemicznej pomarańczy?;p
Działanie: Savon noir to produkt przeznaczony do dogłębnego oczyszczania skóry i muszę przyznać, że w tej roli spisuje się znakomicie.Twarz po umyciu czarnym mydłem dosłownie skrzypi z czystości. Jest zmatowiona i ściągnięta, ale nie na tyle, by wywoływać znaczący dyskomfort. Gdyby jednak tak się stało, wystarczy nałożyć nawilżający krem, który zniweluje nieprzyjemne uczucie. W trakcie używania mydła nie doświadczyłam wysypu. Na temat jego długofalowego działania jest mi ciężko się wypowiedzieć, gdyż jestem w trakcie kuracji Acnedermem, który ma na celu doprowadzenie mojej skóry do porządku. Co do wydajności czarnego mydła, wystarczy zaledwie odrobina do dokładnego pokrycia twarzy, dzięki czemu jest to bardzo ekonomiczny zakup :).Savon noir nie pieni się jak inne mydła. Po roztarciu w dłoniach uzyskuje ono konsystencję delikatnej emulsji. Czarne mydło pełni również rolę peelingu enzymatycznego (odpowiedniego również dla wrażliwych, problematycznych cer). Oznacza to, że złuszcza, a w konsekwencji wygładza naskórek. Wszystkim niezdecydowanym polecam zakup savon noir ;). To naprawdę dobra alternatywa dla drogeryjnych ,,czyścików''.
Åšciskam :),
wulkan_energii

