Holy holidays

Autorka: 17:42

Cepry moje kochane (:, melduję, że już wróciłam ze swoich cudownych zakopiańskich wakacji. Krótko mówiąc, było i-d-e-a-l-n-i-e:

  najlepsze towarzystwo 24h/dobę ♥ 
☑   słońce  
   zdobyty szczyt  
   dłuuugie spacery  
   wyciąg krzesełkowy 
   Słowacja & Tatralandia
☑   dobre ciastka i lody  
   kwaśnica

Nie byłabym sobą gdybym nie wspomniała choćby jednym słowem o jedzeniu, dlatego w najbliższym czasie przygotujemy dla Was z TŻ-em gastronomiczną mapkę Zakopanego. Możecie być pewni, że znajdziecie na niej dobre lokale z daniami w przystępnej cenie, wyjątkową lodziarnię i...dużo, dużo więcej ;). Ale zanim to nastąpi, opowiem Wam co nieco o samym wyjeździe ;). 

W Zakopanem spędziliśmy równiutki tydzień. To troszkę za krótko, by zrobić/zobaczyć/zdobyć wszystko, co sobie założyliśmy, ale może to i dobrze? Mamy pretekst do kolejnej wizyty w stolicy Tatr. Pogoda była dla nas naprawdę łaskawa. Przez większość dni budziło nas piękne słońce, będące motywatorem do wstawania o przyzwoitych porach :D. Cały wyjazd spędziliśmy dość aktywnie. Nasz pensjonat był nieco oddalony od Krupówek, dlatego nawet jeśli danego dnia nie wyruszaliśmy w góry, kursów pod górkę mieliśmy pod dostatkiem. Jeżeli chodzi o typowo górskie atrakcje, to wybraliśmy się do Jaskini Mroźnej, zrobiliśmy ogromny spacer po Dolinie Białego, zdobyliśmy Sarnią Skałę. Poza tym, wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na,  nie wiedzieć czemu, mało znany Butorowy Wierch, a następnie zeszliśmy z Gubałówki.  Nasze górskie wędrówki były bardzo uważne. Chyba zgodzicie się ze mną, że każde zwierzę, każda roślina kryje w sobie magię:


A skoro już jesteśmy w temacie roślin, serdecznie polecam regularne zażywanie potężnych dawek miłości - naprawdę pomaga wzrastać! :D


Miłość, miłością, ale jeść też coś trzeba, nie? :D


Nadprogramowe setki kalorii same się nie spalą! (:  
#górska_kozica_w_akcji   Podobno jestem najlepszym pasażerem na świecie :D. Mam nadzieję, że wkrótce otrzymam stosowną odznakę!


Koniecznie dajcie mi znać, jak Wam mijają wakacje! Odpoczywacie czy pracujecie? :>

ZOBACZ TAKŻE

7 komentarze

 1. Najukochańsze miejsce na ziemi! :)
  Ale zakochańce :**

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Oczywiście też najlepszym na świecie, wspierającym kierowcę? :D

   Usuń
 3. super zdjęcia, ja w góry jadę w październiku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Ci się podobają (: Już Ci zazdroszczę października :D. Też Tatry?

   Usuń
 4. Piękne zdjęcia! Marzę o Zakopanym, byłam tam tylko raz z klasą w wieku 12 lat, więc trochę dawno :D Ja byłam w Łebie po raz 5 w życiu w domku przyjaciółki, miejsce to samo, ale fajnie się zobaczyć ze starymi znajomymi :) A pozostałą część zwiedzałam pobliskie miejscowości na Dolnym Śląsku :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!:-)