Body is my temple

Autorka: 17:14 , ,

Zapewne wielokrotnie spotkaliście się ze stwierdzeniem: ''Ciało jest Twoją świątynią''. I choć stwierdzenie samo w sobie jest bardzo trafne, z różnych względów trafia do nas jednym uchem, a wylatuje drugim. To właśnie dlatego postanowiłam je nieco zmodyfikować:


Mam nadzieję, że ten bardziej dosadny przekaz do Was trafia (zwłaszcza do szafiarek ;p). A teraz zastanówmy się chwilę, czy jest jakiś realny związek między ciałem a świątynią. Pomijając aspekty religijne, zarówno o ciało jak i o świątynię należy się troszczyć z czysto egoistycznej pobudki - dla naszego dobra. To one mają służyć nam, a nie my im. Ciało żeby dobrze pełnić tą funkcję potrzebuje paliwa. I to  od nas zależy, czy dostarczymy mu paliwa, które na krótką metę pozwoli mu jako tako funkcjonować czy takiego, które zapewni mu długotrwałą sprawność :). Dlatego jeśli następnym razem zechcecie sięgnąć po jakiegoś food-killera czy używki, które rujnują Wasze zdrowie, przypomnijcie sobie moje motoryzacyjne porównanie i odpowiedzcie sobie na pytanie, czy chcecie jeździć wypaśnym autkiem czy zdezelowanym gratem :). Zapominając na chwilę o aspekcie wizualnym, skupcie się na bezpieczeństwie, jakie może zagwarantować  w pełne sprawne auto - Wasze ciało. A tymczasem nie pozostaje mi nic innego, jak wierzyć w Wasz rozsądek i życzyć udanej jazdy! :)

Ściskam :),
N.

ZOBACZ TAKŻE

8 komentarze

 1. Muszę przyznać, że się z Tobą w 100% zgadzam. Lepiej dbać, powoli osiągać cele, niż kosztem zdrowia dążyć do upadłego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę :-). Mam nadzieję, że jest nas więcej! Zdrowie przede wszystkim :).

   Usuń
 2. Zgadzam się z Tobą w 100 procentach, bardzo ładnie to opisałaś ;)
  może wspólna obserwacja, jak coś odezwij się u mnie
  http://katze-a.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Prawda sama w sobie :) dobrze to ujęłaś.
  Pozdrawiam, nowa czytelniczka :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło! :) Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej :). Pozdrawiam serdecznie! :)

   Usuń
 4. Naprawde mądry post! ;)

  http://closertotheedgeblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mądry post!

  http://closertotheedgeblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!:-)