Jesteś piękna. Ja też.

Autorka: 12:08 , ,

''Nie patrz tyle w lustro'' to jedna z najbardziej beznadziejnych rad, jaką może usłyszeć dorastająca, pełna kompleksów nastolatka. Ta zacna rada utwierdza w mylnym przekonaniu, że jest się  Fioną o spojrzeniu bazyliszka, która by móc egzystować, nie może ujrzeć swojego oblicza. Otrząśnij się. Tak samo jak Królowa, Fiona jest tylko jedna. I nie jesteś nią Ty, tylko urocza zielona pani wykreowana przez Universals Studio :-).

Dlatego ode mnie usłyszysz inną radę: Lustra nie żałuj! Pacz ile wlezie*, bo lustro jest od paczenia. Ale warunek jest jeden. Nie trzymaj go w odległości, która pozwala Ci się zanurzyć w porach skóry, podziwiać dojrzewające w toskańskim słońcu, czerwone niczym pomidory Pudliszki księżniczki Maharadże(pospolicie zwane wykwitami skórnymi :D) i inne cudeńka. Zacznij spostrzegać siebie jako całość: duszę + ciało (kolejność jest tutaj kluczowa). Te dwa elementy są ze sobą ściśle związane, więc nie próbuj ich rozdzielać na siłę. Zauważ, że ciało odzwierciedla to, co masz w głowie. Masz co do tego wątpliwości? No to patrz:

Pięknie wyglądasz! Czyżbyś była zakochana?
...
 Macierzyństwo Pani bardzo służy.
 ...
Oczy Ci się śmieją.


Na pewno wielokrotnie spotkałaś się z jednym z powyższych stwierdzeń. Wszystkie trzy zgodnie potwierdzają tezę, że Twoje ciało odzwierciedla Twoje myśli i emocje. Dlatego jeżeli będziesz myślała o sobie w kategoriach: stary, brzydki, nikomu niepotrzebny kapeć, to gwarantuję Ci, że nim się staniesz. Dbaj o swoją duszę. Nie przyjmuj od innych negatywnych emocji, ale sama też ich nie generuj. Otaczaj się ludźmi, którzy Cię kochają, którzy życzą Ci dobrze, a nie tymi, którym największą frajdę sprawia podcinanie Ci skrzydeł.  Jednocześnie pamiętaj, żeby Twoje oczekiwania względem innych nie były większe od tych, które masz względem samej siebie. Dlatego szanuj siebie i innych. Z każdym dniem stawaj się lepszym człowiekiem :). Niech dobra energia krąży! What goes around, comes around.


 * jeśli nie masz lepszego zajęcia :D


A na koniec załączam moje bezmakeupowe lico ze specjalnych uśmiechem dla wszystkich pięknych Kobiet! :)


Ściskam :).
N.

ZOBACZ TAKŻE

6 komentarze

 1. bardzo fajny post, a bez "maski" wyglądasz bardzo ładnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielkie dzięki :). Wszystkie wyglądamy dobrze bez make-upu, tylko niepotrzebnie sobie wkręcamy, że jest inaczej :).

   Usuń
 2. Ładnie wyglądasz bez makijażu :) Zazdroszczę Ci tego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdradzę Ci mój trik - wystarczy się uśmiechnąć :D. Naprawdę działa! :)

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz!:-)