Klasyka dla Smyka: marzec

Autorka: 08:00 ,

Miałam wtedy dziewięć, może dziesięć lat. To była zwykła wiosenna noc - taka jakich wiele. Przebudziłam się koło północy cała zlana potem. Znowu te cholerne koszmary dawały mi się we znaki. Przypomniałam sobie wtedy słowa Poli - mojej najlepszej koleżanki. Kiedyś powiedziała, że też ma podobne sny i że zawsze po przebudzeniu wskakuje rodzicom do łóżka i że to naprawdę pomaga. Zasypia spokojnie i koszmary już nie wracają. Nie wiem, czy miała rację, bo nigdy tego nie sprawdziłam. Nie dlatego, że nie chciałam. Ja po prostu nigdy swoich rodziców nie poznałam. Tak naprawdę nie było w moim życiu nikogo, do kogo mogłabym pobiec w środku nocy i się przytulić. Ulgę przynosiły jedynie palące się do rana światło i ulubiona książka. Dużo książek na nieprzespane noce.

To nie moja historia i nie moje koszmary. Książki też nie moje, ale to akurat w tym wszystkim jest najpiękniejsze. Bo to książki dla dzieciaków z domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Tak, to już drugi miesiąc akcji Klasyka dla Smyka.


Zobaczcie, jakie książki udało się zebrać tym razem:


PAKIET NR 1 od Gabi z bloga Wyrodna


PAKIET NR 2 ufundowany przez wydawnictwo Nieprzeczytane , które dołączyło do akcji dzięki Klaudii z bloga Z książką do łóżka 


PAKIET NR 3 podarowany przez księgarnię Selkar zwerbowaną przez dziewczyny z bloga Z naciskiem na szczęście


PAKIET NR 4 pochodzi od Gabriela Deda


PAKIET NR 5 jest od Gosi z bloga Matczyne Fanaberie
 

PAKIET NR 6 podarowany przez wydawnictwo Zakamarki


PAKIET NR 7 jest od Grupy Wydawniczej Foksal


PAKIET NR 8 przekazany przez wydawnictwo Muza


PAKIET NR 9 od uczniów jednej ze szkół podstawowych, którzy dowiedzieli się o akcji dzięki Marcie z bloga Zafascynowana Życiem


PAKIET NR 10 jest od Gosi z bloga Jaśkowe Klimaty


PAKIET NR 11 to prezent dla dzieciaków od wydawnictwa Adamada


PAKIET NR 12 przekazany na akcję przez wydawnictwo Bis

  
PAKIET NR 13 od wydawnictwa Skrzat


PAKIET NR 14 to wspólne dzieło Mariusza Grubińskiego, Pawła Maj, Renaty Klamerus, Magdy Jukiewicz-Konieczko, Kamili z bloga Psychomologia, magazynu literackiego Książki, wydawnictwa Dreams, Publicat S.A. i księgarni Tania Książka 


PAKIET NR 15 przekazany przez Monikę z  bloga Niemiecki z pasją


PAKIET NR 16 skompletowany przez księgarnię Kangurek oraz dziewczyny z bloga Sasanki


PAKIET NR 17 jest od wydawnictwa Bajkopis

Jak widać, akcja nabrała rozpędu i udało się zebrać aż 17 pakietów. Dla porównania - w poprzednim miesiącu było ich 6. Do kogo trafią książki? To akurat zależy od Ciebie!   


 WYBIERZ PLACÓWKĘ

Wystarczy, że do końca tygodnia zostawisz pod tym postem komentarz z dokładną nazwą domu dziecka/ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. Spośród wszystkich zgłoszeń organizatorzy wybiorą miejsca, do których trafią książkowe skarby. Nie uda Ci się za pierwszym razem? Nie składaj broni i walcz dalej. Możesz zgłaszać co miesiąc tą samą placówkę, pod warunkiem, że nie została wybrana przedtem.

Więcej informacji o akcji Klasyka dla Smyka znajdziesz na smykowym wydarzeniu.

PS. Nie zapomnij o komentarzu!   

Ściskam! 

ZOBACZ TAKŻE

10 komentarze

 1. Dziękuje Kochana!! 💚 Na początku sie wystraszyłam bo juz myślałam ze to naprawdę Twója historia 😱😱! Ty to umiesz wprowadzić napięcie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna akcja, cieszę się, że też biorę w niej udział <3
  Zgłaszam Domy Dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom we Wrocławiu" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! :) Już ja wiem, co z tym zrobić :D.

   Usuń
 3. Wzrusz od początku... Szkoda, że takie historie mają miejsce :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na to niestety nie mamy wpływu. Dobrze, że chociaż możemy wywołać mały uśmiech na twarzach dzieciaków :).

   Usuń
 4. Monika Łączna-Kur - Niemiecki z Pasją22 marca 2017 23:27

  Twój wpis (początek) chwyta za serce. Ach... choć rzeczywiście takie historie bywają... Co do placówki to niniejszym zgłaszam Placówkę Opiekuńczo- Wychowawczą w Więcborku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Monika, podwójnie dziękuję! :) Za przemiłe słowa, a przede wszystkim za zgłoszenie placówki - już ją zgłaszam na listę :-).

   Usuń
 5. Akcja zatacza coraz szersze kręgi, a ludzie coraz szerzej otwierają swoje serducha! <3 Piękny ten początek, choć smutny ...

  Ale na poprawę wrzucam Dom Dziecka, właściwie to Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Maluch" we Włocławku, e-mail: powmaluch@wp.pl.

  I niech się dzieje dobro! <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzieciaki będą prze szczęśliwie :) Świetne są takie akcje jak i te zbierania karmy czy zabawek, kocyków dla zwierzaków ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!:-)