Dwa kilo farta poproszę!

Autorka: 21:50Czarny kot regularnie przebiega Ci drogę, a Twoja szklanka jest zawsze do połowy pusta? Jeżeli tak, to prawdopodobnie jesteś jedną z tych osób, które same sobie podcinają skrzydła. Zapewne zgodzisz się ze mną, że schemat Twojego myślenia jest zazwyczaj następujący:

PRÓBA - UPADEK - REZYGNACJA

Niby się starasz, a jednak zawsze napotykasz niesprzyjające okoliczności, które nie pozwalają Ci działać. A przynajmniej tak sobie mówisz.  Zastanawiałeś się kiedyś, jaki jest przepis na sukces?  Być może przeszło Ci przez myśl, że ten świat jest skonstruowany w taki sposób, że jedni są w czepku urodzeni,a  inni nie. Że jednym łatwo przychodzą rzeczy, o których inni mogą jedynie pomarzyć. Tak więc przepis na sukces nie istnieje. No i tu się mylisz.

Przyjrzyj się ludziom, których cenisz najbardziej. Swojej Mamie, bogatemu sąsiadowi, albo znakomitemu pisarzowi. Zazwyczaj gdy myślisz o ich osobistych sukcesach, skupiasz się na produkcie finalnym - owocu ich ciężkiej pracy. Zapominasz o drodze, jaką musieli przebyć, by osiągnąć swój cel. Podpytaj więc Mamę, sąsiada,  czy osiągnięcie sukcesu było dla nich czymś łatwym. Przeczytaj (auto)biografią pisarza,  by uświadomić sobie, ile kłód rzucanych pod nogi musiał ominąć, by wydać swoją pierwszą książkę. Na pewno zauważysz, że wspólnym mianownikiem tych wszystkich osiągnięć była wytrwałość. 

I PRÓBA - UPADEK - II PRÓBA - UPADEK - III PRÓBA - UPADEK - ...- N-TA  PRÓBA - SUKCES

- to Twój nowy schemat działania. Pamiętaj, że upadek nie jest niewybaczalnym błędem. Ba, on w ogóle nie jest błędem. Jest jedynie jednym z etapów, które przybliżają Cię do sukcesu, ale o tym innym razem. Wyjątkowość zjawiska, jakim jest sukces leży w jego ekskluzywności. Mogą go doświadczyć jedynie Ci najwytrwalsi. Dlaczego by więc nie zostać jednym z nich? ;)

Ściskam :),
N.

ZOBACZ TAKŻE

4 komentarze

 1. bardzo motywujący post, tego mi dziś było trzeba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To taka nasza mała symbioza :). Ja daję słońce Tobie,a Ty mi :). Dziękuję za miłe słowa :D.

   Usuń
 2. Dzisiaj również przesyłam słoneczko! Pozdrawiam, zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz!:-)